7 najdziwniejszych operacji plastycznych

Standardowe zabiegi takie jak powiększanie piersi, liposukcja, korekta nosa czy uszu nie robią już na nas większego wrażenia. Wiele kobiet, a coraz częściej i mężczyzn decyduje się na zabiegi chirurgiczne by poprawić swój wygląd.

7 najdziwniejszych operacji plastycznych

Jednak są osoby dla których klasyczne zabiegi to za mało i szukają ekstremalnych a często szokujących sposobów wykorzystania osiągnięć chirurgii plastycznej.

Przedstawiamy listę 7 najdziwniejszych operacji plastycznych

1. Korekta języka

Korekta języka

Korekta języka to zabieg dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Polega on na wszczepieniu cienkiego kawałka twardego plastiku wielkość znaczka pocztowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Powoduje on również, że przez około 30 dni po zabiegu, pacjentom duży dyskomfort sprawia jedzenie stałych pokarmów. Właśnie dzięki temu przechodzą na dietę płynna i po prostu chudną. Sam zabieg jest dość radykalnym rozwiązaniem ale i bezpiecznym. Efekty samej operacji są odwracalne. W tej chwili zabieg można wykonać tylko w USA.

2. Implanty w kształcie rogów

Implanty w kształcie rogów

Zabieg polega na wsunięciu pod skórę na czole implantów z teflonu i silikonu. Wykonywany jest stopniowo. Początkowo wszczepia się małe elementy by skóra mogła się rozciągnąć. Z czasem dodawane są kolejne elementy.

3. Operacja strun głosowych

Operacja strun głosowych

Zabieg przede wszystkim dla kobiet, które chcą ukryć swój wiek. Wyglądają młodo, pięknie, użyły botoksu, wykonały lifting i powiększanie ust, ale nadal ich głos nie jest młody. Operacja ma na celu podwyższenie tonu głosu, który niestety zdradza wiek. Polega na wprowadzeniu implantów strun głosowych, dzięki którym te naturalne i sztuczne są teraz bliżej siebie. Innym sposobem, który da ten sam efekt jest wstrzykiwanie do strun tłuszczu lub kolagenu. Struny rozpulchniają się i stają bardziej elastyczne, co owocuje wyższym, "młodszym" głosem.

4. Rozszczepianie języka

Rozszczepienie języka

Zabiega polega na rozcięciu języka wzdłuż linii środkowej. Sama operacja może być wykonana z wykorzystaniem lasera. Proces gojenia tra około miesiąca. To dość "odważny" zabieg, ale należy pamiętać by nie naciąć go zbyt daleko - może to uszkodzić mowę.

5. Operacja stóp dla kobiet, które kochają szpilki

Operacja dla kobie noszących szpilki

Wiele kobiet nie wyobraża sobie życia bez szpilek. Niestety minusem chodzenia w takim obuwiu są ciągłe bóle stóp. Kobiety, w zależność od tego, co powoduje dyskomfort podczas chodzenia na obcasach, mają do wyboru różna zabiegi. Mogą zwęzić stopę, obcinając mały palec, skrócić palec środkowy bądź wstrzyknąć botoks u podstawy stopy, który zapewni "amortyzację" i dodatkową ochronę.

6. Elfie uszy

Elfie uszy

Operacja polega na usunięciu małej cząstki płata ucha i połączeniu ze sobą krawędzi po obu stronach wycięcia. Efektem jest ucho na kształt tego, jakie mają elfy. Niestety to bardzo bolesna operacja i nieodwracalna.

7. Usuwanie żeber

Usuwanie żeber

Dolne żebra usuwane są w celu zwężenia talii. Usuwane są żebra nr 12, 11 a czasem nawet i 10. Jako, że żebra pełnią bardzo istotną ochronną dla organów wewnętrznych rolę w naszym organizmie, operacja usuwania żeber jest wysoce niewskazana i wykonywana najczęściej z innych względów zdrowotnych np. przy raku kości. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a okres powrotu do zdrowia może potrwać nawet 6 miesięcy.

Źródło: na podstawie tekstu Izabela O'Sullivan, własne.

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Lśnij w noc sylwestrową! Najskuteczniejsze zabiegi upiększające
Wejście w 2021 bez urodowych bolączek i kompleksów jest jeszcze możliwe. Staw im czoła i wkrocz w...
Operacje plastyczne a koronawirus
Pandemia przewróciła dotychczasowe życie do góry nogami. Jej straszne skutki są odczuwalne dla...
Botoks Party, czyli połączenia świetnej zabawy i profesjonalnych zabiegów upiększających
O botoksie pisaliśmy już wielokrotnie na łamach naszego serwisu. Jest to jeden z...
Sprawdź, jak może wyglądać Twoje ciało po zmianach
Operacjom plastycznym coraz częściej poddają się kobiety, które chcą poprawić nie tylko swój wygląd...
Infografika: Najpopularniejsze operacje plastyczne w 2013 roku
Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons) opublikowało...