Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!

W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed nadejściem lata musimy mocniej zadbać o swoje ciało – odpowiednio je nawilżyć, odżywić i sprawić, aby było idealnie gładkie, tak by bez problemu móc ubrać krótszą spódniczkę, czy założyć buty z odkrytą piętą. Jakie zabiegi warto wykonać przed latem i jak dbać o swoje ciało w tym czasie?

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!

Gładkie stopy

Jedną z części ciała, które najbardziej cierpią w czasie zimy i wiosny są nasze stopy, które otulamy ciepłymi skarpetami i chodzimy w grubych butach. Dlatego często skóra na stopach staje się szorstka i zrogowaciała. Kiedy przychodzi do nałożenia sandałów, krępujemy się wyglądem naszych stóp i rezygnujemy z lekkich butów, co może jeszcze bardziej pogłębić wysuszenie skóry, a to z kolei doprowadzić do popękania.

W takim przypadku warto udać się do kosmetyczki na zabiegi, które nawilżą stopy, zregenerują naskórek oraz odżywią skórę. Można też zdecydować się na pedicure z malowaniem paznokci lub położenie lakieru hybrydowego (salony kosmetyczne, które oferują takie usługi w Twojej okolicy znajdziesz na stronie.

Pamiętaj o włosach

Również włosy zimą i wiosną są narażone na duże niedogodności. Klimatyzowane pomieszczenia, ogrzewanie oraz czapki, to ich największa zmora. Po okresie zimowo-wiosennym często są przesuszone, matowe. Mogą też być połamane i osłabione.

W takim przypadku warto zastosować specjalne preparaty odżywcze – nie tylko odżywki, ale także naturalne oleje, które pozostawia się na włosach na noc i później zmywa się delikatnym szamponem.

Zadbane dłonie

Przed latem pamiętaj także o swoich dłoniach. Jeżeli skóra na nich jest przesuszona, stosuj kremy nawilżające i odżywcze. Nie zapomnij o paznokciach. Tutaj pomogą przede wszystkim preparaty zawierające witaminy i minerały – zarówno kosmetyki, jak i suplementy diety. Jeżeli chcesz zrobić naprawdę spektakularne wrażenie zdecyduj się na efektowny manicure w letnich kolorach.

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Bądź piękna na lato - zadbaj o swoje ciało już dziś!
W czasie zimy i wiosny zapominamy o niektórych zabiegach pielęgnacyjnych, co skutkuje tym, że przed...
Pożegnaj żylaki na dobre
Pękające naczynka. Są nieestetyczne, oszpecające, ale również groźne jeżeli je zaniedbamy. Teraz...
Liposukcja kolan
Liposukcja kolan jest to zabieg z zakresu chirurgi kosmetycznej pozwalający na uzyskanie lepszego...
Operacje plastyczne przed ślubem
Ślub - najważniejszy dzień w życiu każdej kobiety, a jednocześnie okazja by być piękniejszą niż do...