Dr Grzegorz Turowski

Dr Grzegorz Turowski

Adres: 
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice
Telefon: 
Skontaktuj się: 
Opis: 

Przeszczep włosów FUE - ARTAS 9x to przełom, a zarazem najnowocześniejsza na świecie metoda transplantacji włosów. Mogą się jej poddać zarówno mężczyźni, jak i kobiety z różnymi typami łysienia. Dotyczy to również osób po przeszczepach skóry głowy, z bliznami pooperacyjnymi, czy po radioterapii.

Działanie robota opiera się na algorytmie ARTAS Artificial Intelligence. System automatycznie identyfikuje i wybiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych do przeszczepu. Jednocześnie chroni je przed naruszeniem ich naturalnej struktury. To jedyna obecnie metoda, która nie uszkadza mieszków włosowych przy pobraniu.

W drugim etapie procedury robot ARTAS 9x wykonuje serię nakłuć w obszarze biorczym. Jego praca sterowana jest komputerowo przez lekarza. Kontrolowane są parametry przeszczepu tj.: odstępy między jednostkami mieszkowymi, właściwy kąt i głębokość nakłuć.

Zespół dr Turowskiego, jako jeden z pierwszych na świecie, wykonał przeszczep włosów za pomocą robota ARTAS. To właśnie jego kliniki są wiodącymi i uznanymi ośrodkami wykorzystującymi tę technologię w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Rozmawiamy w językach: 
polskim
angielskim