Chirurgia estetyczna twarzy i szyi

Chirurgia estetyczna twarzy i szyi

Najczęstszą przyczyną zabiegów chirurgii plastycznej, stosowanych na tych bardzo widocznych miejscach są zmiany wrodzone, powypadkowe, pooperacyjne lub po prostu zmiany powstałe w wyniku upływu czasu.

W tym artykule skupię się nad ostatnią przyczyną.
Zabiegi chirurgii estetycznej mogą dotyczyć różnych części twarzy jak i być spowodowane różnymi przyczynami. Dość często są to zmarszczki, zwiotczenia skóry a także zdarzają się zabiegi spowodowane czynnikiem psychologicznym.

Face lifting

Najczęstszym zabiegiem wykonywanym na twarzy i szyi są zabiegi Liftingu twarzy (face-lifting) który polega na usunięciu nadmiaru i na naciągnięciu skóry po ówczesnym cięciu w okolicy przed- i zamałżowinowej.

Najwięcej gości gabinetów chirurgii plastycznej stanowią kobiety i mężczyźni po 40 roku życia którzy poddają się zabiegowi w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym (sedacja dożylna). Efektem takiego zabiegu jest mniejsze zwiotczenie skóry oraz mniejsza ilość zmarszczek. Po zabiegu skóra w okolicy cięcia może być opuchnięta, zasiniona i bolesna w dotyku, tym samym zaleca się zmniejszenie aktywności fizycznej a gojenie może potrwać kilka tygodni. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest prawidłowy ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych.

Blefaroplastyka

Innym częstym zabiegiem jest Plastyka/Korekcja powiek (blefaroplastyka) mająca na celu tak samo jak w przypadku liftingu twarzy usunięcie nadmiaru skóry, tym razem z okolicy powiek górnych i dolnych, zmarszczek oraz nadmiary tłuszczu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po zabiegu mogą być problemy z domykaniem powiek, jest to spowodowane obrzękiem, całkowite wygojenie następuje w ciągu kilku tygodni. Przeciwwskazania to odklejenie siatkówki, cukrzyca, tarczyca, jaskra, zespół suchego oka, nadciśnienie tętnicze, zły ogólny stan zdrowia i nieprawidłowe wynik badań laboratoryjnych.

Pozostałe zabiegi

Kolejnym powodem zmartwienia wielu pacjentów jest kształt uszy oraz ich wielkość względem głowy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym podczas którego wycina się część skóry i chrząstki które właściwie się układa. Cięcie wykonuje się w niewidocznej części małżowiny co powoduje że blizny są niewidoczne. Po zabiegu trwającym godzinę uszy należy chronić przed urazami (sypiając z opaską) i unikać niskich temperatur.

Źródło: www.operacje-plastyczne.pl

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...