Chirurgia estetyczna twarzy i szyi

Chirurgia estetyczna twarzy i szyi

Najczęstszą przyczyną zabiegów chirurgii plastycznej, stosowanych na tych bardzo widocznych miejscach są zmiany wrodzone, powypadkowe, pooperacyjne lub po prostu zmiany powstałe w wyniku upływu czasu.

W tym artykule skupię się nad ostatnią przyczyną.
Zabiegi chirurgii estetycznej mogą dotyczyć różnych części twarzy jak i być spowodowane różnymi przyczynami. Dość często są to zmarszczki, zwiotczenia skóry a także zdarzają się zabiegi spowodowane czynnikiem psychologicznym.

Face lifting

Najczęstszym zabiegiem wykonywanym na twarzy i szyi są zabiegi Liftingu twarzy (face-lifting) który polega na usunięciu nadmiaru i na naciągnięciu skóry po ówczesnym cięciu w okolicy przed- i zamałżowinowej.

Najwięcej gości gabinetów chirurgii plastycznej stanowią kobiety i mężczyźni po 40 roku życia którzy poddają się zabiegowi w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym (sedacja dożylna). Efektem takiego zabiegu jest mniejsze zwiotczenie skóry oraz mniejsza ilość zmarszczek. Po zabiegu skóra w okolicy cięcia może być opuchnięta, zasiniona i bolesna w dotyku, tym samym zaleca się zmniejszenie aktywności fizycznej a gojenie może potrwać kilka tygodni. Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest prawidłowy ogólny stan zdrowia i prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych.

Blefaroplastyka

Innym częstym zabiegiem jest Plastyka/Korekcja powiek (blefaroplastyka) mająca na celu tak samo jak w przypadku liftingu twarzy usunięcie nadmiaru skóry, tym razem z okolicy powiek górnych i dolnych, zmarszczek oraz nadmiary tłuszczu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Po zabiegu mogą być problemy z domykaniem powiek, jest to spowodowane obrzękiem, całkowite wygojenie następuje w ciągu kilku tygodni. Przeciwwskazania to odklejenie siatkówki, cukrzyca, tarczyca, jaskra, zespół suchego oka, nadciśnienie tętnicze, zły ogólny stan zdrowia i nieprawidłowe wynik badań laboratoryjnych.

Pozostałe zabiegi

Kolejnym powodem zmartwienia wielu pacjentów jest kształt uszy oraz ich wielkość względem głowy. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym podczas którego wycina się część skóry i chrząstki które właściwie się układa. Cięcie wykonuje się w niewidocznej części małżowiny co powoduje że blizny są niewidoczne. Po zabiegu trwającym godzinę uszy należy chronić przed urazami (sypiając z opaską) i unikać niskich temperatur.

Źródło: www.operacje-plastyczne.pl

Beauty Group (dawniej Artplastica)
ul. Wojciechowskiego 7, 71-476 Szczecin

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Chrapanie to dolegliwość, bezdech to już problem!
Chrapanie to niezwykle popularna przypadłość, czasami wstydliwa, niemniej jednak bywa też...
Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Usta doskonałe? Nic prostszego
Powiększenie ust to zabieg niezwykle popularny, jednak czy jego nazwa oddaje w pełni specyfikę tej...