Pięknie wyglądający nos wpływa na naszą samoocenę

Pięknie wyglądający nos wpływa na naszą samoocenę

Każdemu z nas zależy na jak najbardziej zadbanym i pięknym wyglądzie. Współcześnie jednak piękny wygląd to nie tylko zdrowy styl życia i odpowiednia dieta, lecz również odpowiedni wygląd zewnętrzny (sylwetka, piękna cera etc.).

Coraz więcej osób zwraca szczególną uwagę na każdą najdrobniejszą nawet część swojego ciała. Zapewne większość z nas cierpi z powodu kompleksów na tle którejś z nich, jednak jak się okazuje zarówno wiele kobiet, jak i mężczyzn nie może znieść wyglądu i kształtu swojego nosa. Dla wielu z nas nasz nos jest albo zbyt duży, lub zbyt mały, zbyt garbaty albo zadarty. Często zdarza się również, że wygląd naszego nosa jest przyczynkiem do niewybrednych komentarzy i żartów ze strony innych osób. Takie postrzeganie własnej osoby, wielu z nas zmusza do podjęcia radykalnego kroku, którym jest przeprowadzenie operacji plastycznej nosa. Jednak zanim podejmie się decyzję o operacji tej jakże ważnej nie tylko pod względem estetycznym ale i funkcjonalnym części naszej twarzy, należałoby uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących tego zabiegu.

Na czym polega operacja nosa?

Operacja nosa bardzo często określana jest mianem korekty nosa bądź przegrody nosowej. Zabieg zmiany kształtu nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Nie znaczy to jednak, że należy do łatwych operacji. Wręcz przeciwnie, uznawany jest za jeden z najtrudniejszych zabiegów. Korekta nosa ma na celu przede wszystkim zmianę jego rozmiaru, kształtu czubka nosa oraz grzbietu, który jest chyba jednym z najczęściej występujących w tym przypadku kompleksów. Operacja nosa jest stosowana nie tylko w celach poprawienia estetyki wyglądu pacjenta, lecz również ze względów zdrowotnych, aby ułatwić oddychanie ( w przypadku skrzywionej przegrody nosowej). Podczas zabiegu, skóra nosa jest oddzielana od konstrukcji chrzęstno- kostnej. W miejscu przeprowadzonych nacięć, zakłada się rozpuszczalne szwy, które nie wymagają( dla niektórych )uciążliwego ich zdejmowania. Następnie na nos zakładany jest opatrunek gipsowy, bądź ze sztucznego tworzywa, który ma na celu podtrzymanie kształtu nosa. Sam zabieg trwa najczęściej w granicach 1-2 godzin, a czas pobytu w szpitalu to 1 dzień.

Jak długo należy czekać na efekty operacji?

Opatrunek zdejmowany jest już w 7 dniu po wykonaniu zabiegu, jednak nos jest szczególnie wrażliwy między innymi na zmiany temperatur przez około 8 do 10 tygodni. Końcowy efekt widać dopiero po około 6 miesiącach, kiedy to nos przybiera odpowiedni i oczekiwany przez nas kształt.

Czy warto poddać się operacji korekty nosa?

Wielu z nas zapewne od dłuższego czasu zastanawia się nad zmianą kształtu nosa, gdyż ten który posiadamy wydaje nam się nieodpowiedni do kształtu i wielkości naszej twarzy. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji, należy zapytać siebie ,czy faktycznie ów zabieg wpłynie na naszą samoocenę i pewność siebie. Co za tym idzie znacznie wpłynie na nasze życie i je zmieni. Jeśli odpowiedź na to pytanie jest pozytywna, powinno się udać przede wszystkim na konsultację z lekarzem, który doradzi jaki kształt nosa najlepiej pasowałby do naszej twarzy oraz ostrzeże pacjenta o przeciwwskazaniach i powikłaniach, jakie mogą wystąpić po przeprowadzonym zabiegu.

Dr Grzegorz Turowski
Kościuszki 229, Galeria Libero (poziom 2), 40-600 Katowice

Dołącz do dyskusji

Czytaj więcej

Zabiegi botoksu, jak wybrać odpowiedni gabinet?
Zapewne każdy jest w stanie wymienić przynajmniej jeden defekt swojej urody, który chciałby...
Lift 4D – najnowsza technologia w służbie młodości
Skalpel, poważny zabieg, długa rekonwalescencja – tak kojarzy się dziś lifting. Na szczęście...
Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Ten zabieg właściwie służy modelowaniu ust, choć wiele kobiet - szczególnie młodszych - decyduje...
Najnowocześniejsze metody na odmłodzenie i wygładzenie skóry
Po co pokazywać swoje niedoskonałości, skoro medycyna estetyczna już dawno znalazła sposób na...