Sposoby na powiększanie ust lub zmianę ich kształtu • Operacje-Plastyczne.pl
Wybierz
opcje
  1. Operacje plastyczne
  2. Sposoby na powiększanie ust lub zmianę ich kształtu
Sposoby na powiększanie ust lub zmianę ich kształtu

Sposoby na powiększanie ust lub zmianę ich kształtu

  • 05/04/2023
  • 0 lajków
  • 1761 wyświetleń
  • 0 komentarzy

Zanim zdecydujesz się na zabieg powiększania ust lub zmianę ich kształtu warto zorientować się gdzie i u jakiego specjalisty go wykonasz.

Należy przede wszystkim upewnić się najpierw czy lekarz do którego zamierzasz się wybrać ma upoważnienie do przeprowadzania zabiegu konkretnego producenta. Takie upoważnienie powinno być do wglądu w gabinecie a najlepiej jeśli jest powieszone w widocznym miejscu. Najlepiej byłoby poprosić o opakowanie produktu by je obejrzeć i sprawdzić czy jest w sposób oryginalny zapakowany i nienaruszony. Warto także zajrzeć na forum internetowe i popytać o lekarza do którego zamierzasz pójść, bo być może już ktoś przed Tobą miał akurat z tym specjalistą kontakt. Dobrym źródłem, informacji są także strony internetowe- oczywiście jeśli następnie sama sprawdzisz i upewnisz się czy informacje na niej zawarte są zgodne z rzeczywistością.

Istnieje wiele sposobów powiększania ust i zmiany ich kształtu

  • Botoks – to popularny preparat wygładzający zmarszczki lecz nie jest zalecany do używania w przypadku ust, ponieważ może spowodować ich unieruchomienie które spowodowane jest przez blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych.
  • Kolagen – powszechnie stosowany w kosmetykach. Stosuje się go także do wypełniania ust – obecnie jednak bardzo rzadko.
  • Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej – ta metoda jest bezpieczna i dzięki niej można uzyskać ładny kształt ust. Ryzyko jakie niesie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest minimalne. Kilkakrotna powtórka takiego zabiegu zapewni efekt na parę lat. Po kilku miesiącach tłuszcz wchłania się zupełnie. Natomiast jeśli chcemy, by efekt pozostał na wiele lat należy zabieg powtórzyć trzykrotnie.
  • Wycięcie paska skóry na granicy czerwieni wargowej – w sytuacji kiedy pacjent ma problem z małymi ustami ale także ma dużą odległość wargi od nosa zaproponować można metodę wycięcia paska skóry na górnej granicy czerwieni wargowe z jednoczesnym powiększeniem ust i skróceniem odległości między nosem a wargą. Blizna pozostanie ale jest ona zazwyczaj niewidoczna a w początkowym stadium można ją troszkę zamaskować pod szminką. Można również usta powiększyć za pomocą wycięcia paska skóry na granicy czerwieni wargowej i wykonać płaty na śluzówce przedsionka jamy ustnej, które wypychają czerwień wargową w przód, jak również uzupełnić własną tkanką tłuszczową albo użyć gotowych preparatów.
  • Silikon – używany jako implant do powiększania piersi ale jako powiększasz ust jest raczej nieodpowiedni, ponieważ nie jest odpowiedni do wstrzykiwany w tkanki.

Substancje używane do powiększania ust dzielą się na dwie grupy, wchłanialne i niewchłanialne, oba sposoby opisane są poniżej

Wchłanialne:

  • Restylan – preparat w którym znajduje się kwas hialuronowy. Brak powikłań ponieważ kwas hialuronowy znajdujący się w Restylane jest prawie taki sam jak znajdujący się w organizmie człowieka. Tuż po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Wszelkie zmiany powstałe w wyniku ostrzykiwania powinny ustąpić po 1-2 dniach.
  • Surgiderm 30 XP – jedna strzykawka tego gęstego wypełniacza, wystarcza na powiększenie całych ust w sposób klasyczny. Efekt utrzymuje się do pół roku. Po tym czasie kwas hialuronowy, który stanowi podstawę preparatów do powiększania ust, zostanie wchłonięty poprzez zneutralizowanie. Koszt to ok. 1200 zł za strzykawkę.
  • Puragen – jest jednym z nowszych preparatów do powiększania ust jak również do korekcji zmarszczek. Znajdujący się w nim kwas hialuronowy ma zapewnić jędrność i gładkość.

Niewchłanialne:

  • Aquamid – substancja używana jest jako wypełniacz wstrzykiwanych implantów,
    jak również jako podskórny wypełniacz do celów estetycznych. Składa się w 97,5 % wody oraz 2,5 % tzw. hydrożelu,
    który powoduje zamianę wody w galaretkę i zapobiega wchłonięciu lub jego przemieszczaniu preparatu.
    Wstrzyknięcie aquamidu gwarantuje efekt bardzo trwały. Nieznane są skutki uboczne stosowania aquamidu.
    Nie zaleca się stosowania osobom, które mają problemy skórne typu wypryski ropne na twarzy.. Usunięcie aquamidu jest niemożliwe.

Opis ostrzykiwania aquamidu:
Aquamid jest wstrzykiwany pod skórę wargi i przy wycofaniu igły tkanka zostaje wypełniona preparatem. Po zabiegu miejsca ostrzykiwane mogą być zaczerwienione z obrzękiem, jak również lekko zasiniałe. Około dwóch tygodni po zabiegu nie zaleca się opalania naturalnego i w solarium, ponieważ preparat mógłby się wchłonąć. Natomiast po tym czasie aquamid nie wchłania się i efekt jest trwały. Osobom skłonnym do opryszczki zaleca się wcześniej przyjmowanie leku przeciw tej dolegliwości. Po zabiegu należy odczekać kilka godzin (ok. 6 godz.) i dopiero po tym czasie wolno wykonać makijaż.

Poniżej przedstawiamy informację jak należy się przygotować, jak przebiega i co robić po zabiegu powiększania ust lub zmiany ich kształtu. Wszystkie te procedury są podobne dla substancji wchłanialnych lub niewchłanialnych jednak mogą się nieznacznie różnić i należy je ustalić indywidualnie z własnym lekarzem.

Przed:

  • należy odpuścić sobie zabieg jeśli do organizmu wdarła się infekcja a w szczególności gdy cierpisz na opryszczkę;
  • jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś w trakcie okresu, także należy odłożyć tę wizytę na inny termin;
  • należy łykać spore dawki witaminy C lub preparaty, które pozwolą uszczelnić i wzmocnić naczynka „od wewnątrz”.

Opis zabiegu:

  • Na początek zostanie podane znieczulenie dentystyczne, które wywołuje nieprzyjemne uczucie mrowienia a następnie drętwienia a po ok. 10 min. przestaje się cokolwiek czuć. Następnie lekarz wstrzykuje w kilku punktach wargi wcześniej wybrany preparat. Specjalista dozuje preparat w określonych ilościach i ostrzykuje górną i dolną wargę. By usta zachował naturalne kształty należy dobrze dobrać proporcje w jakich preparat zostanie wstrzyknięty. Czasami jest to np. 1/3 na górną wargę a 2/3 na dolną, czasami 1/2 i 1/2 lecz to wszystko zależy od wyjściowego kształtu ust. Kiedy ta część zabiegu dobiegnie końca rozpoczyna się rozmasowywanie i kształtowanie rozmieszczenie preparatu palcami, by osiągnąć wymarzony efekt. Czas ostrzykiwania to około 7 min a cały zabieg trwa około 25 min.

Po:

  • tuż po zabiegu nie należy masować, dotykać ust, by nie spowodować przemieszczania się preparatu;
  • brak czucia utrzymuje się jeszcze ponad godzinę po zabiegu;
  • nie należy nic pić przez słomkę ani palić papierosów, by nie zrobić sobie nic złego przez najbliższą dobę;
  • zażywać profilaktycznie tabletki zapobiegające powstawaniu opryszczce;
  • należy zgłosić się na kontrolną wizytę tydzień po zabiegu, ponieważ wtedy dopiero po upływie pełnego tygodnia można wstrzyknąć kolejną dawkę preparatu, poprawiając niedociągnięcia (jeśli takie wystąpią);
  • jeżeli są poprawki związane z pierwszym zabiegiem lekarz powinien zrobić to w ramach ceny pierwszego zabiegu. Jeśli chcesz natomiast wypełnić usta by były jeszcze bardziej uwydatnione należy wziąć pod uwagę, że koszt operacji zostanie podwojony czyli będzie trzeba zapłacić jak za kolejny zabieg;
  • jeżeli twoje ciało ma skłonności do siniaków należy kupić w aptece maść z dużą zawartością witaminy K i wmasowywać bardzo delikatnie w miejsca, które były kłute.

Przed zabiegiem należy przemyśleć poprawę kształtu ust, ponieważ nawet z bezpiecznymi zabiegami można trochę przesadzić i wówczas uzyskamy efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Pierwszy zabieg dobrze byłoby wykonać przeszczepem tkanki tłuszczowej albowiem można wrócić do poprzedniego kształtu ust. Taki zabieg jest wykonywany dość często ale bardzo ważne jest by pobrać tę tkankę aparatem do odsysania a nie strzykawką.

  • Udostępnij:

Dodaj komentarz